Predstavujeme hráča mladších žiakov Lukáša Huťku

Nakoľko sitiuácia nám stále nedovoľuje, aby sme sa mohli stretávať na tréningoch. Položili sme niekoľko otázok hráčom každého družstva. Postupne by sme chceli vyspovedať všetkých hráčov. Ako prvému sme položili zopár otázok hráčovi družstva mladších žiakov Lukášovi Huťkovi. 

Ako si sa dostal k basketbalu? Kto ťa priviedol k tomuto športu? 

Keďže basketbal je populárnym športom v našej rodine, tak čiastočne za to môžu oni, ale taktiež som pozeral zápasy NBA a každým dňom sa mi viac a viac páčil tento šport. Všetci mi stále hovoria, že s mojou výškou by som mal hrať basketbal a jedného dňa sa to nakoniec stalo a ja som sa prihlásil na basketbal.

Od koľkých rokov sa venuješ basketbalu? A kto bol tvoj prvý tréner?

Basketbal som začal hrať iba od januára 2020, tak je to iba jeden rok, zatiaľ. Prvý a aj zároveň terajší tréner je Peter Demian.

Čo ťa na basketbale najviac baví, čo by si odporučil ostatným nádejným záujemcom?

Páči sa mi, že basketbal je tímová hra, na tréningy sa teším aj kvôli mojim spoluhráčom. Tiež sa mi páči dynamickosť tejto hry. Záujemcom by som odporučil prihlásiť sa na basketbal a skúsiť to, či už majú nižší vzrast alebo sú vysokí.

Tvoj najväčší úspech spojený s basketbalom?

Zatiaľ nemám žiadny úspech, ale v budúcnosti verím, že sa mi podarí nazbierať viacero.

Na tréningoch máš radšej tréning zameraný na individuálne činnosti alebo tímovým kombináciám?

Som tímový hráč a viac ma bavia tímové kombinácie, kde musíme so spoluhráčmi spolupracovať a navzájom „komunikovať“.

Útok alebo obrana?

Radšej mám útok, kde môžem vytvárať rôzne herné kombinácie a tiež skórovať.

Ako zvládaš Covidové obdobie, trénuješ v domácich podmienkach?

Je to ťažšie, ale zvládam to. Ale doma sa snažím zamerať na silové tréningy a na ihrisku pred domom trénujem individuálne basketbalové činnosti.

Koho by si  doporučil predstaviť zo svojho družstva a prečo?

Najradšej by som odporučil celý tím, pretože vybrať z nich je ťažké. Ale ak mám povedať jedno meno, tak to bude Markus Zemko. Je veľmi dobrý basketbalista a aj po zranení, ktoré mal, poctivo trénuje, aby sa po Corone mohol vrátiť ešte lepší.

Tags: