Dnes predstavujeme Jozefa Jopa Vojteka, kapitána družstva mužov.

Dnes Vám predstavíme kapitána družstva mužov Jozefa Jopa Vojteka. S basketbalom začínal v rodnej Handlovej, prešiel si viacerými extraligovými družstvami a dnes sa baví basketbalom popri práci a rodine. 

 

Ako si sa dostal k basketbalu, kto ťa priviedol k tomuto športu ?

K basketbalu som sa dostal cez trénera Daubnera. V štvrtom ročníku na základnej škole som mal  už určite predpoklady byť vysoký, kedže obaja moji rodičia merajú nad 180 cm. V tomto momente som ani nevedel čo je basketbal a ako sa hrá. Po prehováraní trénerom Daubnerom mojich rodičov som si povedal , že to teda skúsim a budem basketbalistom ...

 

Od koľkých rokov sa venuješ basketbalu a kto bol tvoj prvý tréner ?

Basketbalu sa venujem od 10 rokov kedy som nastúpil do piateho ročníka do basketbalovej triedy. Mojím trénerom bol už vyššie spomínaný tréner a hneď následne ho vystriedal  Dušan Moravčík.

 

Čo ťa na basketbale najviac baví, čo by si odporučil ostatným nádejným záujemcom ?

Basketbal ma úplne uchvátil a od úplných začiatkov sa stal neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Miloval som ten zvuk keď lopta prepadne cez sieťku pri danom koši. Páči sa mi, že to je rýchly dynamický šport. Vedenie v zápase sa neustále mení a neustále sa niečo deje na ihrisku. Je to kolektívny šport kde človek v kolektíve zažije toho veľa, či už na ihrisku, v šatni, na cestách na zápasy alebo s kolektívom mimo hál.

 

Tvoj najväčší úspech spojený s basketbalom ?

Úspechov som zopár zažil. Či už 3 tituly extralige s tromi rôznymi tímami. 2x bronzová medaila v extralige. Víťazstvo v slovenskom pohári. Osobné ohodnotenie ako  najlepší  ,,šiesty hráč ročníka“ kedy sme vyhrali titul. Pripadne zápasy za reprezentáciu Slovenska kde som si zmeral basketbalové sily s hráčmi ktorí pôsobili aj v NBA ako napríklad Krstič,Caspi alebo Teodošíč.  Úspechom je aj to, že som s basketbalom mohol aj môžem veľa precestovať a spoznať mnoho krajín a skvelých ľudí.

 

Na tréningoch máš radšej tréning zameraný na individuálne činnosti alebo tímovým kombináciam ?

Takto to až nerozlišujem. Individuálne tréningy musia byť keď sa chce hráč basketbalovo posúvať a rásť. Tímove sú tiež nevyhnutné pretože to je ako puzzle a všetky čiastočky smerujú k spoločnému cieľu. Ide to podstate ruka v ruke a keď rastie hráč ako jednotlivec, tak rastie aj tím.

 

Útok alebo obrana ? 

Každému sa páči skórovať a naopak niektorým hráčom obrana nevonia. Keď chce tím vyhrávať musí mať variácie v útoku a všetko vychádza a zakladá sa na kvalitnej obrane. Ja som bol vždy skôr tímový typ hráča  a robil som to čo odo mňa tím a tréner vyžadoval.  Boli sezóny keď som viac zakončoval a sezóny keď sa odo mňa vyžadovala viac obrana.  

 

Ako zvládaš Covidové obdobie, trénuješ v domácich podmienkach ?

Covide obdobie tak ako aj pre ostatných tak aj pre mňa je veľmi náročne. Snažím sa ostať v pohybe aj keď to pri súčasných podmienkach je veľmi takže. Občas idem na bicykel alebo behať, inokedy sa snažím cvičiť doma s vlastnou váhou. Podstata je aby hráč ostal aspoň v akom takom pohybe. 

 

Koho by si doporučil  predstaviť zo svojho družstva a prečo ? 

Ako som už spomínal, som tímový typ hráča a preto by mal byť postupne predstavený každý jeden hráč nášho tímu a samozrejme aj tréneri ktorí sú toho súčasť.

Tags: