Predstavujeme Alberta Heinza, hráča kadetov

Pokračujeme v predstavovaní hráčov nášho klubu. Prvých dvoch hráčov sme solovili v družstvách mladších žiakov a žiakov. Dnes Vám predstavíme hráča kadetského družstva Alberta Heinza, prečítajte si jeho názory:  

Ako si sa dostal k basketbalu, kto ťa priviedol k tomuto športu ?

K basketbalu som sa dostal celkom náhodou. V prvom ročníku pri vyberaní škoských krúžkov som si vybral basketbal s pomocou mojej triednej učiteľky a mojej prvej trénerky.

 

Od koľkých rokov sa venuješ basketbalu a kto bol tvoj prvý tréner ?

Basketbalu sa venujem od prvého ročníka mal som asi 6 alebo 7 rokov. Mojou prvou trénerkou bola Katarína Striešová, ktorá ma trénovala asi prvé 3 roky v prípravke dievčat pretože nebola iná možnosť.

 

Čo ťa na basketbale najviac baví, čo by si odporučil ostatným nádejným záujemcom ?

Baví ma to, že basketbal je rýchla a kolektívna hra a treba v nej veľa tvoriť. Samozrejme zážitky so spoluhráčmi sú nenahraditeľné.

 

Tvoj najväčší úspech spojený s basketbalom ?

Moj konkrétny basketbalový úspech nemám, ale asi spoločný tímový progres. Je to naozaj super keď vidím ako celý tím sa zlepšuje.

 

Na tréningoch máš radšej tréning zameraný na individuálne činnosti alebo tímovým kombináciam ?

Na tréningoch preferujem tímové kombinácie, pretože vtedy musíme rozmýšlať.

 

Útok alebo obrana ? 

Osobne mám radšej obranu pretože je to tažšie ako útok. Keď bránim tak je to viac menej osobné medzi mnou a hráčom, ktorého bránim. Dať kôš cez hráča je pekné, ale ubrániť ho je pre mňa väčší úspech.

 

Ako zvládaš Covidové obdobie, trénuješ v domácich podmienkach ?

Covidové obdobie nie je pre mňa nič príjemné a chýba mi lopta a kôš. Doma cvičím pravideľne. Myslím si, že je to najlepšia príležitosť sa zlepšiť po fyzickej stránke.

 

Koho by si doporučil  predstaviť zo svojho družstva a prečo ? 

Andreja Brhlíka alebo Jakuba Hradského. S Andrejom hráme prvý rok súťažne a je to veľmi dobrý hráč. Zatiaľ podával najlepšie výkony v sezóne a je to veľká opora v našom tíme. A Jakuba Hradského pretože je to náš center a je jeden s najmladších v tíme.

Tags: