Dnes predstavujeme hráča mladších žiakov Alexa Macháča

Dnes Vám predstavíme Alexa Macháča z družstva mladších žiakov. Prišiel do nášho klubu zo Zvolena, ked s basketbalom začínal. 

Ako si sa dostal k basketbalu, kto ťa priviedol k tomuto športu ?

Hľadal som nový šport a môj kamarát ma doviedol k basketbalu

Od koľkých rokov sa venuješ basketbalu a kto bol tvoj prvý tréner ?

Začal som okolo 10 rokov a môj prvý tréner bol pán tréner Kaščák 

Čo ťa na basketbale najviac baví, čo by si odporučil ostatným nádejným záujemcom ?

Najviac ma baví všetko, či útok obrana streľba ,...  novým hráčom odporúčam to skúsiť je to super šport a hlavne sa nevzdávajte . Bez práce nie sú koláče 

Tvoj najväčší úspech spojený s basketbalom ?

Asi za najväčší úspech považujeme zp starým tímom zápasy na turnaji v Ostrave ,síce sme sa skvelo neumiestnili ale považujem to za super skúsenosť .

Na tréningoch máš radšej tréning zameraný na individuálne činnosti alebo tímovým kombináciam ?

Tak skôr na tímové kombinácie, lebo podľa mňa je veľmi dôležité byť zohratí a vedieť čo v danom momente hlavne na zápase robiť a využiť so svojím tímom ale individuálne činnosti mám tiež rád a nemám s tým problém lebo mi posilní rôzne svaly či kondíciu alebo výskok a iné veci ktoré využijem v môj prospech.

Útok alebo obrana ? 

Určite útok, strašne baví aj obrana ale nie som na to veľmi vhodný z mojou výškou či váhou a pod košom nemám šancu brániť .

Ako zvládaš Covidové obdobie, trénuješ v domácich podmienkach ?

Trénujem v domácich podmienkach 3 krát do týždňa a chodím na prechádzky a aj túry ale strašne mi chýba hala , lopta a tím bol by som rád aby toto obdobie prešlo lebo pre mňa toto nie je ono

Koho by si doporučil  predstaviť zo svojho družstva a prečo ? 

Najradšej by som odporučil viacerých hráčov ,lebo každý je lepší v niečom inom ako druhý ,ale veľmi sa mi páči hra Markusa Zemka .

Tags: