Dnes predstavujeme hráča mužov Mateja Siládiho

V piatok sme vyspovedali Mateja Siládiho, ktorý momentálne hosťuje v SBL v družstve BKM Lučenec. AJ keď momentálne nehráva, má aspoň možnosť trénovať. Kde začínal, čo mu priniesol basketbal sa dočítate v článku. 

 

Ako si sa dostal k basketbalu, kto ťa priviedol k tomuto športu ?

Ako už malý som si chodil sám strieľať na basketbalový kôš na ihrisko vedľa našej školy. K basketbalu ma priviedli rodičia, ale aj môj učiteľ na základnej škole Radek Šály, ktorý tiež hrával basketbal. Mamina hrávala tiež basketbal v Košiciach. Ocino zase volejbal. Za tím som prvýkrát hral vo Zvolene. Po roku som prestúpil do Banskej Bystrice.

 

Od koľkých rokov sa venuješ basketbalu a kto bol tvoj prvý tréner ?

Od 6 rokov ale za tím od 13 – 14 rokov myslím. Môj prvý tréner vo Zvolene bol Roman Sitko potom Rochus Húska, Peter Nagy. Keď som prestúpil do Banskej Bystrice tak som mal trénera Jozefa Lovíka a Petra Demiana. Momentálny tréner v Lučenci je Peter Jankovič a asistentka Zuzana Žirková.

 

Čo ťa na basketbale najviac baví, čo by si odporučil ostatným nádejným záujemcom ?

Mňa najviac baví tá tímová hra, emócie a zážitky či už na tréningoch alebo zápasoch.

Tvoj najväčší úspech spojený s basketbalom ?

Dvakrát tretie miesto na majstrovstvách Slovenska raz v kategórii starší žiaci potom v kategórii kadeti. A tiež dvakrát druhé miesto v 1.lige mužov plus reprezentovať Slovensko do 20 rokov na majstrovstvách Európy v Bulharsku a Portugalsku.

Na tréningoch máš radšej tréning zameraný na individuálne činnosti alebo tímovým kombináciam ?

Mám rád aj individuálne činnosti ale aj herné – tímové kombinácie.

 

Útok alebo obrana ? 

V poslednej dobe mám radšej obranu ako útok.

 

Ako zvládaš Covidové obdobie, trénuješ v domácich podmienkach ?

Trénujem momentálne v extraligovom Lučenci kde som pred sezónou prestúpil. Obdobie zvládam všelijako keďže sa musíme pred každým zápasom testovať, čiže 2krát do týždňa.

 

Koho by si doporučil  predstaviť zo svojho družstva a prečo ? 

Michala Suriaka ktorý, je aj zároveň asistent trénera pri junioroch a kadetoch 

Tags: