Starší žiaci začali skupinu dobre, no na víťazstvo nestačilo

AKAPO Lučenec : ŠKP BBC Banská Bystrica 69:61 (32:32)
štvrtiny: 19:20, 13:12, 13:14, 24:15
Body za hostí:Huťka 31, Uhrin 15, Syč 7, Krátky 4, Hanula 4, Kráner 0, Piperek 0, Zemko 0.
Rozhodovali:Miroslav Matejčík, Martin Matejčík
Komentár trénera hostí:Na dnešný zápas do Lučenca sme cestoval skoro ráno, lebo domáci stanovili čas zápasu na 10:00, čo určite nie je v časovom rozmedzí doporučenom SBA. Zjavne nám skoré vstávanie neuškodilo a do zápasu sme nastúpili odhodlaný pobiť sa o víťazstvo. Prvú štvrtinu sme vyhrali o bod 20:19. Lukáš Huťka v prvej štvrtine zaznamenal 11 bodov z celkových 31 bodov v zápase.. Druhá štvrtine bola vyrovnaná a do šatni sme odchádzali za nerozhodného stavu 32:32. Po polčase si domáci už začali dávať pozor na Lukáša Hutku, aj napriek tomu sme vyhrali tretiu štvrtinu o bod 14:13. V poslednej štvrtine domáci odskočili hneď na začiatku o 7 bodov, keď ex banskobystričan Zlocha zaznamenal po našich chybách v obrane 2 úspešné trojky. Konečný stav tak zápasu 69:61 v prospech domácich. Zápas môžeme hodnotiť pozitívne a vidieť aj určitý pokrok. Musíme sa vyvarovať zbytočným stratám. Aj pri zakončení v útoku musíme byť trpezlivejší a správne vybrať streleckú pozíciu. . V obrannej činnosti nám to niekoľko krát zaškrípalo, na tréningoch si poukážeme na chyby, ktoré musíme napraviť. Tešíme sa na odvetu na domácej palubovke.